Zakres poznania

Zdajecie sobie sprawę, że przekonania religijne są dla wiernych najważniejsze dopóki, dopóty pozwalają im na ich wygodę i żarłoczność. Dopóki pozwalają im żyć bez umiaru. Wyrzeczenia? Jak to tak, przecież jesteśmy koroną stworzenia.

W dodatku robiąc utwierdza się wszystkich w przekonaniu, iż tak należy gdyż w ten sposó służy się jakiejś boskiej sprawie.

Ale ja nie chcę służyć bożej sprawie. Boże sprawy to mordowanie i niszczenie. "Wypowiedz mu wojnę! 25 Od dziś zaczynam bojaźnią i strachem przed wami przejmować wszystkie narody pod całym niebem. Kto tylko o tobie usłyszy, zacznie się bać i drżeć przed tobą" Księga Powtórzonego prawa, rozdział 2

Tak mówi bóg do swych wybrańców i nawołuje do niszczenia każdego miasta i mordowania wszystkich narodów na szlaku Izraelitów do ziemi obiecanej. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 20
13 Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. 14 Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. 15 Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów. 16 Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.

Księga Wyjścia, rozdział 19

5 Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia. 6 Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów3 i ludem świętym. Takie to słowa powiedz Izraelitom»

Ponownie mamy zapewnienie, że co prawda jawe jest gospodarzem ziemi ale bogiem chce być tylko ich. A oni będą mu królami wśród kapłanów i ludem świętym.
Jeszcze raz zapytuję czy godnie jest być z duszy Słowianinem i uważać, że bóg który nie wybrał sobie naszego plemienia, bóg beżowych nomadów, bóg wybranego ludu Izraela to ta wlaściwa i nasza tradycja?
Nie obrażajcie prawdziwego slowianina. Brakiem godności jest wyznawać boga, który nie chce być Twój.
Boga ludu, który każdy inny lud poza bliźnim, a bliźnim w rozumieniu świętej księgi jest Izraelita, ma za cudzoziemca jakiego można zabić i brać w niewolę.


Nie jest trudnym dostrzec fakt jak wrogą innym ludom jest religia boga jahwe. (księga wyjścia, rozdział 17)
14 Pan powiedział wtedy do Mojżesza: «Zapisz to na pamiątkę w księgę i wyryj to w pamięci Jozuego, że zgładzę zupełnie pamięć o Amalekicie pod niebem»

Tak bóg traktuje każdego kto śmie stanąć naprzeciw wybranego narodu. I nie jest z niego.

 

Za chwilę owa nieskazitelna moralność naucza swego proroka:

44 Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. 45 Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. 46 Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo. (księga kapłańska, rozdział 25)

Tak, kupuj i posiadaj niewolników. Kupujcie dzieci, chłopcy niech za was pracują, a dziewczynki sobie dymajcie. Będą waszą własnością, tak mówię ja wielki pan bóg jahwe w piśmie przenajświętszym, które jest dla was drogowskazem moralnym.

Jeżeli wydaje Ci się wciąż, że twój bóg to jakiś dobry twój przyjaciel, chcący twego dobra, ba, w ogóle niby chcący dobra. Że to gość, który patrzy na Ciebie jak na swoje piękne i błogosławione dzieło, że możesz czuć się przy nim jak dziecko swego ojca.
Jeżelli wydaje Ci się, że będąc wiernym jesteś wolnym to żle Ci się wydaje. I nie mówię tego ja.
Ksiega kaplańska, rozdział 25
55 Moimi bowiem niewolnikami są Izraelici. Oni są moimi niewolnikami, ci, których wyprowadziłem z ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, wasz Bóg!

Jesteś jego niewolnikiem i koniec i kropka.

Co bystrzejszy w moim otoczeniu powie teraz; ale ja nie jestem z pokolenia Izraela. I uśmiechnie się wierząc, że odniósł suckes.
To nie zasługujesz na to by być obok boga. On toleruje tylko wybrane plemię, każde inne oddaje Izraelitom w niewolę. O ile się poszczęści napadniętym i unikną śmierci.

 

Nie wierzysz?
6 Krajowi udzielę pokoju, tak że będziecie się udawali na spoczynek bez obawy. Dzikie zwierzęta znikną z kraju. Miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj. 7 Będziecie ścigać nieprzyjaciół, a oni upadną od miecza przed wami, 8 tak że pięciu waszych będzie ścigać całą setkę, a setka waszych - dziesięć tysięcy [nieprzyjaciół]. Wasi wrogowie upadną od miecza przed wami. 9 Zwrócę się ku wam, dam wam płodność, rozmnożę was, umocnię moje przymierze z wami. (...) Będę chodził wśród was, będę waszym Bogiem, a wy będziecie moim ludem1. 13 Ja jestem Pan, Bóg wasz, który wyprowadził was z ziemi egipskiej, abyście przestali być ich niewolnikami. Ja rozbiłem drągi waszego jarzma i dałem wam możność chodzenia z podniesioną głową.

Czy mam mówić jaśniej? Zostałeś przez niego wyprowadzony z Egiptu? Masz śniada twarz? Jeśli nie, to nie jesteś jego ludem. Jesteś za to tym ludem, który oni będą ścigać.

Rozdział 26 Księgi kapłańskiej zapełniony jest grożeniem przez jahwe za nieposłuszeństwa. Jest ich mnóstwo. Wybierzmy sobie jedno

27 Jeżeli i wtedy nie będziecie Mi posłuszni i będziecie Mi postępować na przekór, 28 to i Ja z gniewem wystąpię przeciwko wam i ześlę na was siedmiokrotne kary za wasze grzechy. 29 Będziecie jedli ciało synów i córek waszych3. 30 Zniszczę wasze wyżyny słoneczne, rozbiję wasze stele, rzucę wasze trupy na trupy waszych bożków, będę się brzydzić wami. 31 Zamienię w ruiny wasze miasta, spustoszę wasze miejsca święte, nie będę wchłaniał przyjemnej woni waszych ofiar. 32 Ja sam spustoszę ziemię, tak że będą się zdumiewać wasi wrogowie, którzy ją wezmą w posiadanie. 33 Was samych rozproszę między narodami, dobędę za wami miecza, ziemia wasza będzie spustoszona, miasta wasze zburzone.

Skoro już wiemy, że on miłościwy gdy mu się tak chce, to rozumiemy, że jak nie będziesz go słuchał to mimo, że Cie wybrał i że jest twoim bogiem to i tak Cię rozpierdoli jak będzie miał taki kaprys.

Mógłbym zapytać teraz, po co Ci taki bóg ale przecież ty wiesz to najlepiej.

 

Jestem pewien, że gdyby chrześcijanom przedstawiono prawdę o protochrześcijańskiej filozofii to dziś mielibyśmy jedynie garstkę mnichów w klasztorach. I nikt nie nazywalby sie chrześcijaninem.

Czy zdajecie sobie chrześcijanie sprawę, że zamysł waszej idei z czasów gdy była jedynie filozofią był zupełnie przeciwny do tego co zrobił później twórca chrześcijaństwa znanego dziś czyli Paweł?
Czy zdajecie sobie sprawę, że myśl wczesnochrześcijańska i praktyka jest zupełnie odwrotna do tego co czynicie dziś.

Czy zdajecie sobie sprawę, że wyznajecie tą religię ze względu na jej rubaszne wręcz, destrukcyjne podejście do natury, zamiłowanie do uczt, mięsa, agresji.
Robicie to dlatego, że wypełnia wasze najbardziej prymitywne cechy wiedząc, że w ten sposób dotrze do motłochu. Jednocześnie gwarantuje wam, że robiąc to zasłużycie na życie wieczne.

Do tego stopnia jesteście zdegenerowani żarłocznością i brakiem umiaru, iż tylko w waszym umyśle może narodzić się pomysł, że ryba to nie mięso. Zakłamujecie rzeczywistość tylko dlatego abyście mogli zeżreć kawałek mięsa udając, że nie zjadacie mięsa. Wszak zwyczajny umiar czyli nie zjedzenia mięsa jest dla was zbyt ciężki aby go znieść. A wystarczy do tego tylko minimum woli. Wy natomiast aż tak nie macie woli i jesteście rozpasani w swoim komforcie i potrzebach, że zamiast odpuścić sobie i przestrzegać swojego postu musicie zakłamać rzeczywistość. Nawet jeden dzień w tygodniu nie wpierdalania co popadnie przez was to dla was za dużo.

Wyznajecie tą religie dlatego, że gloryfikuje ona ludzką supremację i eksploatację wszystkiego co nas otacza. Uświęca ona ludzki brak umiaru i żarłoczność i w zasadzie krwiożerczość. To nie jest filozofia mądrych jaką było pierwotne chrześcijaństwo. Przedbiblijni Eseńczycy by Was zawstydzili etyką i mądrością.


Chrześcijaństwo to religia arogancji i władztwa, która mogła rozkwitnąć tylko dlatego, że wypełniała najpłytsze ludzkie potrzeby. A w zasadzie je uświęcała. Oraz istotną dla władców potrzebę; systemowo popierała niewolnictwo.
Gdyby w jakiś dziwny sposób uzależnić was od religii, która zakazuje jeść mięso, zrobilibyście z krowy jabłko aby tylko żreć (umiar jest czymś czego nie jesteście w stanie wykształcić) i móc wierzyć w swojego boga.

 

Dzisiejsza wasze religia jaką nazywacie chrześcijaństwem jest zdeprawowaniem pewnej starożytnej filozofii (notabene wcześniejszej od jezusa chrystusa)
Jest deformą filozoficznego zamysłu dobra, weganizmu, umiaru i symbiozy. To wszystko istniało już od wieków w człowieku, który opuścił jaskinię i umiał obserwować.
Jest deformą w kierunku panowania, zdegenerowania, rozpasania, czynienia sobie ziemi poddanej. Czyli w kierunku zepsucia.

To wszystko co wyznajecie dziś jest wytworem ludzi bez umiaru; władców i kapłanów, którzy to dali wam ten system aby wami manipulować, kontrolować was oraz czerpać korzyści z ofiar, posłuszeństwa, posługi i agresji; którą to religie podsycają najbardziej.
By ludzie stali się potworami jakimi są, wystarczy im powiedzieć, że mogą; i tą rolę wypełnia religia.

 

W filozofii mogliście być dobrzy ale wówczas nikt kto chce sycić się płytkimi uciechami (agresja, obżarstwo, zniewolenie, gwałt) nie miałby z was pożytku, a i sami byście musieli być wstrzemięźliwi.
Więc deprawuje się przez władców - podsycanych przez kapłanów - ową filozofię w religię.
Tylko tak można was eksploatować. I świat. Supremacją boga czyli supremacją kapłana, czyli supremacją człowieka, który roi sobie boga.

I ta deforma, deprawuje człowieka.
Czyni z człowieka zdolnego do symbiozy i szacunku dla natury, drapieżnika bez opamiętania. I wmawia mu, że tak ma być gdyż tego chce jakaś najwyższa istota; czynienia sobie ziemi poddanej do tego stopnia, iż zwierzęta mają się nas bać. (tak mówi bóg jahwe w księdze rodzaju)
I w zasadzie tak mówi każdy bóg, który staje się wielkim baczeniem na wasze życie, ale którego łącznikiem jest tylko pewna kasta uprzywilejowanych ludzi.

Co nie zaskakujące ludzie Ci ogłaszają, że ów bóg chce abyście przynosili mu zwierzęta na ofiarę (wymienia dokładnie jakie, gdyż kapłan wie co lubi zjadać) cydr, futra, złoto, kamienie czerwone, etc. I aby wasi pierworodni służyli bogu (czyli służyli kapłanowi)
Przecież kapłan nie będzie sam sprzątał wypatroszonego na ołtarzu swej krwiożerczej religii zwierzęcia. Kapłan zje co najlepsze kawałki (przyrządzone ręką niewolnika), sprzątał będzie należny panu bogu niewolnik. To trwa po dziś dzień. Jedynie forma ofiary zmieniła się na inną. Nie ze względu moralności, bo jej nie pozyskaliście (ludzką kriożerczośc łagodzi jedynie duch czasu, z ktorym religia walczy zaciekle) ale ze względu na pragmatyzm. Pieniądz się nie psuje, nie brudzi, zajmuje mniej miejsca. I można za nieog kupic taki kawałek mięsiwa jaki sie lubi, nie musząc sprzątać.


Gdyby natomiast ktoś się burzył, to mam zastęp wiernych wojowników do zastraszenia tłumu i pacyfikowania. Nie lubi tracić dóbr i skarbów (wobec tego im nie płaci) ofiarowanych przez wierzących więc regularnie trzeba najechać i zmasakrować każdą okoliczną osadę aby dać tym żołdakom coś co podtrzyma lojalność, a coś czego mężczyźni pragną najbardziej; kobiet. Chociaż to nie jest prawda. Ci mężczyźni otumanieni religią, pragną najbardziej dzieci.
Oczywiście nie w sposób w jaki zna to romantyzm - w kontekście kobiet. I nie w sposób w jaki zna to etyka - w kontekście dzieci.
W tej kulturze z powodu braku kultury i agresji oraz niskich stanów, dorosłe kobiety się zabija, a niewoli dzieci, które były dziewicami. Sobie zostawia się ich dziesiątki (w przypadku dziewczynek Medianickich 32 sztuki) a resztę z 32 tysięcy dziewczynek jakie nie ukończyły 12 roku życia rozdaje się w seksualną niewolę żołdakom i innym kapłanom.

Powszechny gwałt na dzieciach załatwia chęć buntu i wzmaga lojalność. Wszak w następnej osadzie dostaną nowe dzieci do gwałtu. Warto więc trzymać się tego bandyty Mojżesza i jego boga Jahwe (mojżesza który w waszej religii jest wielkim prawodawcą i mężem oraz boga, którego uznajecie za dobry wzór. Winszuję)

Nikt nawet gdyby chciał wyrwać się z tej krwiożerczości nie zaprotestuje bo kapłan mówi, że tego chce bóg.
To jest idea między innymi trzech największych religii; religii objawionych.

Ale nie o tym chciałem. Dla chcących zrozumieć i uzyskać wiedzę polecam artykuły poniżej. Wszystkie.
Dwa pierwsze potwierdzają zdarzenia i reformę waszej religii w kontekście tych dzieci i kapłanów. Nie mówią nic więcej ponad to co mówi wasza przenajświętsza księga; biblia.

Dwa kolejne mówią o chrześcijaństwie jako filozofii aby wam ukazać jak bardzo daleko jesteście od tego co być powinno choćby w związku z waszym jezusem chrystusem.
I tak; powinniście się wstydzić!

Bóg chrześcijan ma dla świata jedno przesłanie. Kapłani dziś mówią: Kto antagonizuje i rozpala emocje, ten nie służy Bożej sprawie.

Ale ja nie chcę służyć bożej sprawie. Boże sprawy to mordowanie i niszczenie. "Wypowiedz mu wojnę! 25 Od dziś zaczynam bojaźnią i strachem przed wami przejmować wszystkie narody pod całym niebem. Kto tylko o tobie usłyszy, zacznie się bać i drżeć przed tobą" Księga Powtórzonego prawa, rozdział 2

Tak mówi bóg do swych wybrańców i nawołuje do niszczenia każdego miasta i mordowania wszystkich narodów na szlaku Izraelitów do ziemi obiecanej. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 20
13 Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. 14 Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. 15 Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów. 16 Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.

To jest wola boha między innymi chrześcijan.

Wstydem dla mojego pochodzenia jest szanowanie i tolerowanie religii w narodzie, który ona wyniszczyła i religii która niszczy wszystkie narody. Wstydem dla humanizmu i etyki.

 

Przeczytajcie nawet jeśli mocno wierzycie; tym bardziej wówczas przeczytajcie.
Dla mocno kochających jezusa chrystusa w formie w wyobrażeniu go jako wiktoriańskiego chłopca polecam ostatni artykuł ale uważam, że wszystkie cztery są niezbędne aby się z nimi zapoznać.

Na koniec poczynię pewne zdanie, które może na teraz być dla wielu wierzących zbyt trudne aby je właściwie zrozumieć. Tym bardziej powinniście przeczytać odnośniki.

Gdybyśmy zostali w ogrodzie, bylibyśmy dobrzy.

 

 

1. https://www.poganin.eu/antyteizm/degenerat
2. https://www.poganin.eu/antyteizm/wartoc59bc

3. https://www.poganin.eu/antyteizm/swiat-na-opak
4. https://www.poganin.eu/antyteizm/wyzsze-chrzescija-stwo

Privacy preferences
__cookiemgr_infotext__

Privacy declaration

Show details
Our webpage stores data on your device (cookies and browser's storages) to identify your session and achieve basic platform functionality, browsing experience and security.
__cookietype_func__

Zaloguj się