Porządki

Na grupie Ateizm to przyszlość zamieszczono powyższy obrazek.

Pojawiły się tam wpisy pewnego człowieka, który zaczął od tego

Logika poraża! To może raczej apelujcie do tych co wyszli z Biedronki, Lidla, czy innego marketu, by oznaczyli się przyklejając paragon do czoła.

Póżniej w wymianie zdań z grupowiczami bardzo butnie glosił im, że nie znają historii, a to co wiedzą to kłamstwa.

Więc wszedłem i wywołałem go do tablicy przy tym jego wpisie:

To nie o to chodzi. Ostatni raz tak ludzi oznaczali hitlerowcy! To skończyło się holokaustem.

(poniżej tok rozmowy. Jego wpisy będą na czerwono, moje na niebiesko)

 

historie pan zna? Dla przykładu kto popierał owych hitlerowców wspomnianych? Nie? Podpowiem. Kościół katolicki.

 

Historię znam bardzo dobrze. W sprawie popierania hitlerowców przez kościół proszę się dokształcić. Nigdy papież nie poparł Hitlera, a wielu księży i zakonnic pomagało ratować np. ukrywających się Żydów.

 

Jest pan niestety nic niewiedzącym, ślepym piewcą najbardziej obrzydliwej instytucji i manipuluje pan faktami. Ale zacznijmy udowadniać pańska głupotę.

Po pierwsze Dlaczego przysięga hitlera, którą musiał złożyć każdy oficer armii czyniąc z hitlera półboga, mówi: "w imię wszechmogącego boga, przysięgam, że będę lojalnie służył fuhlerowi"? Czy wie Pan, ze hitler glosił iż jako dobry chrześcijanin wypełnia boską wolę chcąc niszczyć żydów?
Dlaczego na klamrze pasa każdego nazistowskiego żołnierza, było napisane "gott mit uns" czyli bóg jest z nami.
Jak to jest, że pierwsza międzynarodowa umowa, którą zawarli narodowi socjaliści, absolutnie pierwsza, była umową z Watykanem, i polegała na wymianie kontroli politycznej na katolicką kontrolę nad systemem niemieckiej edukacji.
Jak to jest, że kościół katolicki co roku celebrował urodziny hitlera, aż do momentu gdy demokracja zakończyła ten plugawy, pseudoreligijny, zabobonny, barbarzyński i reakcyjny system?
Bóg i kościół był też z nimi po tym jak oni zaoferowali światu miliony mordów, masowe zagłady, sadyzmy, eksperymenty, inne okrucieństwa lecz aby czasem nikt ich nie ukarał po wojnie, watykańscy dostojnicy wielu nazistom załatwiło bilet do raju i spokojnego życia w ameryce południowej.
Błogosławili oprawcom i ich chronili.

Oto kościół katolicki. Chce pan dalej o kościele i jego zbrodniach? Od którego wieku zaczac?

 

Obraża mnie pan takimi sformułowaniami. radzę doczytać i nie skupiać się na wyrwanych z kontekstu faktach poddanych obróbce.

 

Oczywiście że obrażam i robię to celowo tak jak wiara chrześcijańska i kościół katolicki celowo prześladowały ludzi. Są odpowiedzialne za największą ilość zamordowanych ludzi w dziejach ludzkości. I to jest fakt. Plus obrzydliwa demagogia sprzedawania obrzydliwego boga i żenujuących nauk jego syna.

Skąd w ogóle przekonanie, że nie mogę obrażac katolika mówiąc o nim prawdę? Moje sumienie nie pozwla mi tolerować takiego zła. Prosze sie douczyć doktryny wynikajacej ze swoich swiętych ksiąg oraz zapoznać z faktami hitorycznymi. I przestać się panoszyć szantażując każdego kto kieruje się moralnością i rozumem, tak zwanym atakiem na wiarę.

Religia głosi tezy, które każdy czlowiek ma prawo podważać i wyśmiewac. PS fakty podane obróbce podaje kościół katolicki i piewcy żenującej i zbrodniczej wiary. Nikt tak nie zakłamuje historii. To już zaczęło się od samego twórcy chrześcijaństwa czyli Pawła, który to na potrzeby wypełnienia proroctwa wymyślił miasto Nazaret, a które to nie istniało co jest faktem.

 

Pisząc słowa "szanowny Panie" czynię poważne nadużycie. Ogrom nienawiści w Pana słowach poraża. Nawet mogę to zrozumieć, ale proszę mnie osobiście nie obrażać, bo ani się nie znamy, ani niczego panu nie wyrządziłem. Nie używam tu mowy nienawiści ani obelg. Grzechy kościoła są i wymagają naprawy. Z tym nie ma co dyskutować, ale generalizowanie i sprowadzanie setek lat historii do jednego wniosku jest błędne i niesprawiedliwe wobec tych, którzy zachowali się godnie.

 

I to już tyle z merytorycznych kontrargumentów? To pan zaczął od wywodu w sprawie logiki więc już prosze nie robić z siebie biednego, prześladowanego obrońcę wiary bo to u mnie nie przejdzie. Tak jak nie przeszło np w Rwandzie jak i nie przechodzi na dziś w afryce, gdy małe dzieci w myśl religii chrześcijańskiej są prześladowane i zabijane.

Domyślam się, że to też pan ignoruje. Rzucał pan nieprawdy jako argumenty do innych forumowiczów robiąc z siebie znawcę historii i człowieka odwołującego się do logiki więc proszę ze mną tego spróbować. Chce pan więcej o swojej religii? Od czego chce pan zaczac? Od sadysty jahwe, degenerata mojżesza czy żenującego jezusa chrystusa?

Czuje pan nienawisc w moich słowach? Ja nazwę to pewnoscią siebie i zdecydowaniem ale nie takim z jakim bogobojni parafianie i kapłani podkładali chrusty na stosy innowierców. Czy zdaje pan sobie sprawę, że polska jest jedynym krajem w którym za ateizm zostal spalony przez kościół katolicki człowiek na rynku w warszawie? I wcześniej torturowany przez "miłosiernych" i "tolerancyjnych" katolików. Oficjalnie nigdzie na świecie za ateizm nie spalono czlowieka. Stalo się to u nas w 1689 roku spalono Kazimierza Łyszczyńskiego. Tylko za to, ze był ateista.

Czy wystarczy to aby zrozumieć moją pogardę dla religii i kościoła? Nie? Mogę podać miliony przypadków z europy, dziesiątki milionów z ameryk, afryki. Co pan wybiera?

 

Wybaczam Panu tę nienawiść. Cóż mogę dodać?

 

Nie,nie. Proszę nie uciekać z tym żenującym wydżwiękiem, żenującej nauki chrystusa. Notabene znowu religia w przypadku nie możności użycia miecza i braku argumentów chce postawić się w roli piętnowanej i ma tu zadziałać niejakie miłosierdzie chrystusa i katolickie wybaczanie.

Zapytam więc tak; w którym momencie w historii tak gorliwie wybaczaliście gdy mogliście używać bez zakazu prawa mieczy? Czy w polsce po unii brzeskiej jak wyrzynaliście prawoslawnych? Czy 400 lat temu w irlandii jak rozpruwaliście brzuchy ciężarnym protestanckim kobietom i ich dzieci rzucaliście na pożarcie świniom? To było to wasze wybaczenie?

Pańska religia opiera sie na frazesach. Wszechświat to miliardy galaktyk, w każdej galaktyce miliardy gwiazd. W drodze mlecznej znajduje się jedna z małych gwiazd, spośród tych miliardów, wokół której krąży malutka planeta. Zupełnie w kontekście ogromu wszechświata nieistotna, nawet w kontekście ogromu galaktyki mniejsza niż ziarnko piasku.
I to wszystko stworzył niejaki bóg, cały ten ogrom. I ten twórca tego nieobliczalnego ogromu najbardziej ze wszystkiego czym mógłby zajać się w tak olbrzymim wszechswiecie przejmuje się kto z kim śpi na tej malutkiej planecie.
Nie interesuje go w zasadzie zło. Interesuje go abyś się nie onanizował. Daje przykazania i obostrzenia, których jest 613 i żadne z nich nie mówi, że będziesz dobry, że będziesz przyzwoity, że nie będziesz zly. Ważne abyś nie blużnił gdyz on tego nie lubi. No i zabije cię jak będziesz zbierał drewno w szabas. I nie pozwolisz żyć czarownicy. I nie możesz mieć innych bogów.
W jednym z przypadków mówi, że bedziesz milował bliżniego ale już zapomina dodać, że bliżnim jest izraelita, reszta to cudzoziemcy, z których każe brać niewolników.
Mówi też mojżeszowi na górze dając mu dziesieć swych obostrzeń do druku, że nie będziesz zabijał. Tylko, że to największy frazes w tej religii. Zaledwie pięc minut po tym oświadczeniu rozkazuje mojżeszowi zabić swoich. "przejdżcie od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie" I zabito ponad 3 tysiące ludzi na rozkaz pana gdyż rozpalił się jego gniew.
Ponadto można wprost zapytać chrześcijan, że skoro mają w swoim dekalogu przykazanie "nie zabijaj" to dlaczego zabili największą ilość ludzi w historii ludzkości? Frazesy, to jest to czym stoi ta religia aby nie musieć mówić wprost ; pierdolenie. czekam na poparcie przez pana wszystkich swoich słow. Rozumiem, że ich nie będzie więc może inaczej.

Może skoro pan jednak nic nie wie to prosze doczytać. Na mojej stronie jest bardzo dużo o pańskim bogu, doktrynie i kościele. Zacznijmy od tego: https://www.poganin.eu/antyteizm/jahwe-czyli-niedorzeczne-zlo

 

Zapewne gdybyśmy mieli okazje porozmawiać na żywo dyskusja byłaby ciekawa. W tej formule nie da się. Ale skoro Pan sobie życzy, to krótko odpowiem. Mając na uwadze naukę Kościoła to już było przepraszane, za zło wyrządzone. Tego czym skrzywdzono nie cofniemy. Ale nie wszystko co Pan zarzuca jest prawdą. Dziś potępia się przemoc Bóg traktowany jest jako miłosierny i wybaczający. Dziś od chrześcijan wymaga się by czynili dobro.

 

 

Nie, nie byłaby. Nie jest pan w stanie niczego nowego w kwetii obrony wiary zaproponować. Jeśli dobrze widzę jest pan nauczycielem co jest przerażające, że może pan przekazywać cokolwiek młodym ludziom. I jak widać dwa kierunki nauki nie wystarczają aby logicznie myśleć, wnioskować z tekstów biblii oraz znać historię. A przede wszystkim umieć odróżnić dobro od zła.

Zbrodnie kościoła to nie zamierzchła historia aby za nią przeprosić i zapomnieć. Dziś możecie mówić kajając się za największą zbrodniczość w dziajach, że wymaga sie od was dobra ale to kolejne frazesy. Dlaczego? Dlatego, że caly czas chcecie prześladowac innowierców. Rwanda to w zasadzie etap nowożytny zbrodniczości kościoła. Przypadek z tomaszem z ikei który chcial w imieniu przepisu boga zabijać homoseksualistów (https://www.poganin.eu/antyteizm/antyteizm) co poparł polski episkopat nazywając go świeckim apostołem to sprawa zeszłoroczna. Nie robicie nic dobrego. Jesteście tylko zagrożeniem. Chrześcijaństwo dręczy i prześladuje ludzi w wyniku przepisu ze starego testamentu. Poza tym nie widzę możliwosci wybaczać zbrodniarzowi który cały czas ma tą samą ideologie.

Kościół katolicki to czyste zło i nie przyjmuje ani przeprosin ani kajania sie zwłaszcza gdy ktoś wchodzi z butą i chce publicznie kłamać i przeinaczyć historię. Cała doktryna chrześcijańska jest doktryną zła, najgrożniej reprezentowaną przez kościół katolicki, a dziś też rozprzestrzeniającą się jako kościół zielonoświątkowy w afryce.

I co tam robi inny przedstawiciel tej samej doktryny? Wypelniając jeden z nakazów boga? https://www.poganin.eu/antyteizm/wypatrosz-dla-mnie-synka

natomiast to pańskie stwierdzenie "Dziś potępia się przemoc Bóg traktowany jest jako miłosierny i wybaczający" jest jakimś żenującym absurdem. Co znaczy dziś bóg traktowany jest jako miłosierny? Od kiedy to wy dajecie swiadectwo o swoim bogu? przecież to balwochwalstwo. To bóg daje świadectwo o was. On jest zdefiniowany. Zdefiniowany szcsegółowo, on się nie zmienia. Nie ma czegoś takiego jak tarktowanie dziś boga jako dobrego podczas gdy wczesniej byl zły. Ten argument jest idiotyczny.

 

Kościół nie jest jednolity, to Pan wie. Są księża którzy też są źli. Ale Bóg nie jest zły. Wiem, wiem, co Pan wcześniej pisał, ale to jest niewłaściwe zrozumienie. Dziś Kościół nie prześladuje. Mamy inne czasy. Kiedyś było inaczej i to było złe. Na prawdę chciałbym, aby ci co mówią, że są katolikami zachowywali się, jak na wyznawców przystaje. Nie mam na to wpływu, ale nie znaczy że nie ma ludzi, którzy są daleko od czynienia zła.

 

Mówiąc, że bóg nie jest zły popełnia pan najgorszy kłam albo jest pan niedowidzącym ślepcem. To najgorsza kreatura boska jaką można poznać z ksiąg. Zachowanie tych "złych" katolików jak to ich pan nazywa nie jest przypadkiem lecz prawidłowością zgodną z calą chrześcijańska doktryną. Ponieważ nie mam w zwyczaju rzucać słow bez ich poparcia zacząć proponuje od tego https://www.poganin.eu/antyteizm/degenerat

 

Różnimy się zasadniczo. Ale ja wiem, co piszę, bo moje życie mnie o tym przekonało. Pan zapewne powie, że ma inne doświadczenie. Ale Bóg nie odpowiada za wszystko na tym świecie. To nie Bóg zabija na wojnie, czy na ulicy. To ludzie, którzy dalecy są od Boga, a co gorsza obłudnie twierdzą, że Bóg im kazał.

 

Tak, proszę pana to bóg kazał. (wszak stoi to czarno na białym w waszej przenajświętszej księdze) Kazał abrahamowi wypatroszyc syna, to bóg kazał mojżeszowi zabić tysiace medianitów i medianitek, a ich córki zostawić sobie do niewoli seksualnej.

W zasadzie dzieci do gwaltów były pomysłem wielkiego piewcy boga, mojżesza ale już kara na medianitach była wymogiem i apelem tegoż wlasnie boga, którego pan nazywa dobrym.

Mogę wiecej? O zniszczeniu egiptu? O wytępieniu każdgo miasta na drodze do ziemi wybranej? O ofiarach ze zwierząt? O kazaniu mordować gdy kobieta nie jest dziwicą, gdy nie krzyczy za głośno jak ją gwałca? O zabijaniu ludzi gdy zbierają drewno w szabas? To ten dobry bóg? Mogę znacznie wiecej.

 

Tak, ten sam.Tyle, że to prawo nas nie obowiązuje, bo po sporej części zostało przejęte od ludów pogańskich i dziś nie ma zastosowania. Inne czasy. I jeśli w Biblii mamy jakieś takie opisy, należy dobrze zrozumieć kontekst, dlaczego tak się działo.

 

 Czyli pan rozumie go lepiej niż ludzie patrzący na niego bez wykladni teologów aby usprawiedliwić naiwnym wiernym jego czyny? Hm, zastanówmy się więc dlaczego bóg zrujnowal egipt, wybił zwierzęta, na końcu wszystko co pierowrodne z nich i ludzi. Dlaczego? Bo po drodze uczynił serce faraona twardym aby ten nie godzil się wypuścić jego narodu z egiptu, gdy o to prosili mojżesz i jego brat. Czyli jest sadystycznym megalomanem. Może łatwo wyprowadzić swoich wybrańców ale czyni serce faraona twardym aby mieć pretekst do zniszczenia calego kraju.

A medianickie dziewczynki w ilości 30 tysięcy gdy na ich oczach zarżnięte zostały ich matki i bracia poszły w niewolę seksualną bo..? Dlaczego prosze pana ja nie rozumiem jako słusznej kary za to, że częśc izraelitów pokochała medianickie dziewczyny? Pan sobie to tlumaczy czymś słusznym? I wszysko ok?

Wiec prosze pana oznajmiam (i bez obrazy) że powinien pan być zbadany psychiatrycznie i odizolowany od społeczeństwa jako zagrożenie. Ma pan problem z moralnością. To znaczy nie ma pan moralności.

 

I vice versa????. Teraz na poważnie. Istotne jest wczytanie się w cały kontekst. Bóg jest jedynym panem życia i śmierci i on może decydować o naszym losie, zwłaszcza jeśli człowiek odrzuca jego słowo, by być dobrym. Sytuacje, gdy Żydzi dokonywali takich czynów wynikały z faktu, iż Bóg uczynił ich swoim narzędziem kary.

 

Dochodzimy do sedna. Jeżeli człowiek świadomie oddaje hołd takiemu bogu to jest zagrożeniem dla innych ludzi, ba dla wszelkich którzy nie podzielają jego doktryny jak i tych którzy nie przestrzegają nakazów boga.

Wobec powyższego rolą dobrych ludzi jest piętnowanie tego typu osób. Co do mojej moralności to niestety ale pan ze swoim bogiem, jego synkiem i całą rzeszą mateczek boskich nie jest w stanie się równać.

 

Wcześniej pan napisał : "Ale Bóg nie odpowiada za wszystko na tym świecie. To nie Bóg zabija na wojnie, czy na ulicy. To ludzie, którzy dalecy są od Boga, a co gorsza obłudnie twierdzą, że Bóg im kazał", powyzej natomiast: "Bóg jest jedynym panem życia i śmierci i on może decydować o naszym losie, zwłaszcza jeśli człowiek odrzuca jego słowo, by być dobrym. Sytuacje, gdy Żydzi dokonywali takich czynów wynikały z faktu, iż Bóg uczynił ich swoim narzędziem kary."

Gdy już wierzący nie może wybronić boga lawirowaniem między czasami dawnymi, a intencją niektórych to ujawnia się jego prawdziwe oblicze. Bóg jest jednak panem życia i moze co chce bo to kara za grzechy. A wierny uznaje to za swietny pomysł gdy bóg zabija bo ludzie sypiają nie z tymi z którymi che on. Bo ona nie była dziwicą. Lud, któremu przewodzi jest natomiast jego armią do karania, armia zagłady. Zaiste zgodne to z historią z biblii i jego charakterem. Ciesze sie, ze wreszcie pan to przyznał.


Tym bardziej orzekam, że czas najwyższy przestać być uprzejmym i tolerancyjnym w tej kwestii.
Wszak bycie uprzejmym wobec członków najbardziej zbrodniczej instytucji w historii ludzkości (kościół rzymskokatolicki) oraz tolerowanie najokrutniejszej i najbardziej niszczycielskiej doktryny dla ducha ludzkiego (chrześcijaństwo) i ludzkiego życia jest absolutną moralną ujmą.
Symbol krzyża to symbol urągającej godności ludzkiej doktryny, której zasady postępowania wynikajace ze starego i nowego tesmatentu są prymitywne, okrutne i niedorzeczne. Nie ma w nich ani krzyty dobra, są orędownikiem śmierci, prześladowań, niewolenia, składania ofiar.


Ponadto ów symbol pomijając już treść doktryny i jej nauk to symbol reprezentujący religię jaka dokonała największej ilości prześladowań i mordów w dziejach ludzkości. I dokonuje do dziś dzień jak choćby na kontynencie afrykańskim.
Wszystkim chcącym temu przeczyć kłania się treść Biblii oraz poznanie historii.
Wobec tego zarówno wiedza płynąca z nakazów i regulacji treści doktryny jak i faktów historycznych nie pozwala mi, nie pozwala mojemu sumieniu, poczuciu godności, dobra i moralności na choćby akceptację tego symbolu w przestrzenii.
Nie jestem w stanie choćby przyzwoicie traktować doktryny, która jako przykłady postępowań podaje ludzi chcących bez mrugnięcia okiem wypatroszyć swoje dziecko, gwałcicieli, sadystów, masowych morderców, ludzi poświęcających swe córki na gwałt, bądż apostołów zabijających za nie oddanie im całego majątku.
Niniejszym zmierzam do tego, że każdą osobę, która reprezentuje w jakikolwiek sposób czy to nosząc ów symbol czy to należąc do tej okrutnej instytucji traktuję co najmniej jako osobę zbyt leniwą by zapoznać się z tym czym jest doktryna chrześcijańska oraz co uczyniła w historii.
A pomijając pobłażanie traktuję ich jako przedstawicieli zła.


Na dzień dzisiejszy, mając świadomość łatwego dostępu do publikacji, biblii, możliwości zapoznania sie z historią każdy kto wyznaje tą doktrynę lub nosi jej symbol jest dla mnie leniwym idiotą, klasycznym idiotą bądż jeśli zapoznal się z regulacjami tej doktryny i zna historię ile ona zła wyrządziła na świecie, jest zwyczajnie zły i zasługuje jedynie na poniżanie go i traktowanie takie na jakie traktowanie zasługuje każde zło.
I nikt nie wymusi na mnie akceptacji tego zła. Moje sumienie mi na to nie pozwala.
To nie wy ustalacie co powinienem, a czego nie, a każdego dnia się tak zachowujecie.
I to nie wy decydujecie co jest dobre, a co złe.


Zwalczanie religii brzmi negatywnie a dla mnie to rzecz pozytywna. Nauka jest piękna i cudowna, a religia nie jest ani piękna ani cudowna. Staje na drodze polepszaniu stanu człowieka jak i zmian.
A to, że religia jest konkurencyjnym opisem rzeczywistości jest bardzo mętne, nudne i trywialne. Jest też błędne, a życie w świecie, w którym pewne rzeczy nie mogą być kwestionowane -jak religia - to życie w świecie, w którym zatrzymujemy myślenie.
Więc wszelkie formuły typu "atakujesz kościół", "obrażasz chrześcijan", czy " blużnisz przeciw bogu" wsadżcie sobie w buty bo nie robią na mnie wrażenia nawet jeśli Polska stanie się po wyborach krajem teoretycznie religijnym (praktycznie już jest)
Takie dictum jak twierdzenie, że każdy ma prawo wierzyć w co chce traktuje jako mówienie, że macie prawo prześladować i nic mi do tego. Z tym się nigdy nie zgodzę, dla triumfu zła wystarczy aby dobrzy ludzie nic nie robili.
Kondycja świata i stan moralny człowieka dziś jest wypadkową braku rozwoju spowodowanego religią. Samo chrześcijaństwo zabiło myśl Grecką i osiągnięcia w większości bezpowrotnie i cofnęło rozwój o kilka wieków, a zatrzymało o naście.
Więc to już nie jest sprawa indywidualna w co kto wierzy lecz cywilizacyjna. Publiczna.


Religia to największa przeszkoda w rozwoju świadomości ludzkiej i to już jest problem całej ludzkości.

 

 Zarzucił mi Pan głupotę, teraz stawia wśród idiotów. Przykre. Ja do takiego poziomu nie zamierzam się zniżać. Powinienem się obrazić, ale nie zrobię tego. Wybiórczo i powierzchownie traktuje Pan różne sprawy związane z chrześcijaństwem i wszystko dopasowuje do założonej tezy. Cóż, mamy wolność. Nie widzę dalszego sensu dyskusji, gdyż jest jałowa. Jest Pan z góry uprzedzony i tak naprawdę nie zależy Panu na poznaniu moich przekonań, tylko próbuje mnie obrazić. Gdyby dalsza dyskusja miała toczyć się w formule otwartości i tolerancji byłbym gotów. Naprawdę szczerze pozdrawiam i po chrześcijańsku życzę (choć zapewne to Pan wyśmieje) - niech Bóg Panu błogosławi! Tak właśnie robić powinni chrześcijanie.

 

Nie widze powodu by kłamać. Wynik tej rozmowy to potwierdził. Ponadto głosi pan, że dobrym pomysłem jest sprzedawanie światu i hołd dla sadystycznego boga. To tak jakbym miał dobrze mówić o człowieku idolującym hitlerowi czy stalinowi.

Bóg jahwe to obrzydliwy, psychopatyczny i amoralny dyktator. Pan go wielbi i głosi. Czyż trzeba wiecej świadectw o panu? Mówi pan o tolerancji? Czy kolejny raz mam zapytać w którym miejscu wierzący tolerowali innowierców? A może zapytać czy wchodząc tutaj i zarzucając innych użytkowników nieprawdami tolerował pan ich?

Czy tolerował pan osobę ze zdjecia w poście do którego sie pan odniósł? Nie podobały się słowa więc powołując się na logikę, a jej wcale nie zachowując gdyż jak widać nawet nie zrozumiał pan treści tego prostego posta, zaczał pan szerzyc wiarę na portalu ateistów. To brak szacunku do innowierców.

I nie, nie mam ochoty tolerować wiernych. Dlaczego? Nie musze się powtarzać. Oni nie tolerują niczego co nie jest po myśli ich boga, ich kapłanów i ich samych od tysięci lat. W każdym stulecie dawaliście temu świadectwo. jesteście autorem największej w dziejach zagłady ludzkości. Po dziś dzień.

Gdy chrześcijanie wreszcie poznają znaczenie słowa "tolerancja" to może zaslużą na nią od ludzi kierujących sie dobrem. Pańskie przekonania nie są niczym nowym dla mnie. Od dawna demaskuje religie i znam każdy argument i każda bzdurę. Nie jest pan ani nowy w tym ani pomysłowy. Wszyscy opieracie się na jednym utartym schemacie. A w chwili niemocy odwracacie się na grzbiet i udajecie pokrzywdzonych. Ale głosno wybaczacie swojemu niby oprawcy (a chodzi tylko o człowieka mówiącego glosno prawdę) gdyż to przecież idea chrześcijaństwa. Jezus kazał wybaczać tylko nikt nie pamięta co robił w dzieciństwie i jakie nauki mu przyświecały (https://www.poganin.eu/antyteizm/potomek-gwalciciela) póżniej wraz z jego apostołami, którzy zabijali za nie oddanie całego majątku im https://www.poganin.eu/antyteizm/don-chrystus

A obrazą dla inteligencji jest w odpowiedzi na zło na świecie, mówienie, iż tak chce bóg i tyle. Więc ja mam prawo powiedzieć, że nie chcę takiego boga i ludzi którzy chcą takiego boga.

Ostatnie dwa pańskie zdania są idealnym dowodem na brak tolerancji chrześcijan i ich butę. Nie tolerujecie innych. Obarczacie ich własnymi czarami, zabobonami i przekonaniami. A gdy możecie to ich nawracacie mieczem i ogniem. Wszak bóg nakazuje, iż "nie pozwolisz żyć czarownicy"

 

Privacy preferences
__cookiemgr_infotext__

Privacy declaration

Show details
Our webpage stores data on your device (cookies and browser's storages) to identify your session and achieve basic platform functionality, browsing experience and security.
__cookietype_func__

Zaloguj się