myśl 73

- Zastanawiające jest to, że nie jesteś zainteresowany "tematem" a poświęcasz mu bardzo dużo swojego (cennego) czasu.
Człowiek nie jest doskonały i ma prawo się pomylić. Każdy.

- Oczywiscie że ma prawo się mylić. Nie widzę związku z tematem. Mowa w materiale jest o oddawaniu hołdu sadyscie. Jeżeli ktoś uważa, że to dobry pomysł ja mam prawo to wyśmiać. Jeżeli państwo systemowo oddaje takiej religii moje pieniądze i przestrzeń ja mam prawo to negować. I tak, dalej i tak dalej. 

- Związek z tematem jest taki, że Ty też korzystasz z tego prawa. Rozumiem niezadowolenie osób nie związanych z KK odnośnie przeznaczania finansów ale tu pretensje nie do tych co biorą ale do tych co dają. Skoro wierzysz w istnienie Boga to nie negujesz istnienia drugiej strony.

- Nie interesuje mnie foszek na kosciól, interesuje mnie zniszczenie doktryny zła. Ostanie zdanie to jakiś farmazon, którego nie rozumiem. Skoro wierzysz w istnienie sadysty to masz problem z moralnoscia. Gdybys wierzył w czyniąca dobro wróżkę nie miałbym o czym mówic. Chyba, że w imieniu dobrej wróżki zabijałbyś i dręczył ludzi. Kłopot nie w wierze lecz w chceniu takiej wiary.  Wyczerpałem temat tutaj: https://www.poganin.eu/antyteizm/czy-moge-tego-nie-chciec

- Nie mam problemu z odróżnieniem dobrej i złej strony. Miłość i Miłosierdzie względem Boga i drugiego człowieka. Zapewne się nie dogadamy i każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

- miłosierdzie względem niemiłosiernego boga? Brawo. Świetna mentalność i wartości. Niestety twoje twierdzenie nic nie znaczy. Zło dla ludzi boga jest zupełnie czym innym niż zło dla człowieka moralnego. Bóg nie umie zdefiniować zła. najgorszym według niego co możesz uczynić jest blużnienie przeciw niemu. Za to morderstwa popiera i sam do nich nawołuje. I czyni. Dowodzi to cała biblia jak i postępowanie chrzescijan w historii, nawet ich priorytety dziś.

- Postrzegasz ludzi wygodnie dla siebie. Nasze postępowanie bywa różne i nie ma tu znaczenia, jaką stronę reprezentujesz. Wartości ? Na przykładzie kilu słów już postawiłeś ocenę - to nie jest uczciwe. Nie zgadzam się z Twoimi twierdzeniami, trafiłem tu przypadkowo i odniosłem się do komentarzy, bo niektórym Twoje słowa są jak woda na młyn.

- cała historia udowadnia, że jednak ma to znaczenie jaką stronę się reprezentuje. Aż takie znaczenie, że od tego zależało życie milionów ludzi bo nie reprezentowali strony wierzących. Więc nie zamydlaj odpowiedzialności. Przerabiam to każdego dnia. Niestety ważne w co wierzysz. Bo jak wierzysz w boga który "nie pozwoli życ czarownicy" i każe zabijac, brać w niewole to ważne w co wierzysz. Dlaczego? Bo przez to swiat wygląda jak wygląda. Nie mam racji? To może przyjrzymy się historii i dokonaniom chrześcijan w dziejach ludzkości. Z powodu tego w co właśnie wierzyli.

Polecam jednak chociaż jeden mój artykuł. Chociaż o tym jak własnie w to co wierzą ludzie było istotne dla życia innych? I po tym artykule oraz innych do których on odsyła, powiedz mi, że to nie jest ważne w co wierzysz. https://www.poganin.eu/antyteizm/kosciol-katolicki albo to na dzień dziś jak wiara istotnie wpływa na życie zwierząt. Oraz na uznawanie innych, którzy nie chcą zabijac zwierząt za złych gdyż cheć nie krzywdzenia zwierząt nie jest chrześcijańska. Więcej powtarzał sie nie będę. Skoro mówienie prawdy jest dla ciebie wodą na młyn a banialuki z biblii sa ok to nic tu po tobie.

- Wskaż, gdzie Bóg każe zabijać - nie człowiek, który świadomie lub nie, "w imię Boga" zabija drugiego człowieka. Tamci Chrześcijanie, którzy nawracali mieczem zachowywali się nie po Chrześcijańsku.
A co z tymi, którzy zakładali szpitale, przyklasztorne ogrody, pomagali ubogim i chorym ? Umknęło czy o tym nie warto pisać ?
Historia ? Może tak od polityki religijnej Dioklecjana.

 

- Twoja wiara niczego nie zmienia w bogu. Skoro nie wiesz co on zrobił w biblii to dlatego, że jesteś ignorantem. Mogę wskazać ci setki miejsc w których każe zabijać. Mogę to zrobić choćby tym artykułem https://www.poganin.eu/antyteizm/degenerat

Ty oczywiście i tak to zignorujesz. Mogę również wskazać ci moment w którym on sam zabija. Rzecz jasna, że niewinnych (księga Wyjścia, rozdział 11)
«Tak mówi Pan: O północy przejdę przez Egipt. I pomrą wszyscy pierworodni w ziemi egipskiej od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego niewolnicy, która jest zajęta przy żarnach, i wszelkie pierworodne bydła."

Mogę wskazać też jego nakaz z 613 przepisów mówiacy "nie pozwolisz żyć czarownicy" w myśl którego zabija się dziś dzieci w afryce. A jeśli zaraz powiesz, że to ludzie pisali i kazali zabijać zwalając to na boga to masz rację. Bo bóg własnie jest wymysłem ludzkim. Jednak jeśli jesteś chrzescijaninem wierzysz dokładnie w ten wymysł przedstawiany w biblii. Jeśli nie, to znaczy ze blużnisz swemu bogu i nie jesteś chrześcijaninem. Wierz zatem w czajniczek rusela. Przynajmniej nie jest okrutnym gównem.
Napisałem na ten temat dziesiątki artykułuów, ba, napisalem na ten temat niemal 900 stron a4. Więc nie będe się powtarzał. Bóg chrzescijański jest zdefiniowany i daje nam się poznać. Na tym polega chrześcijaństwo.

Jak z tym się nie zgadzasz to musisz chodzic do innego kościoła. Takiego od "widzimisię" albo makaronu.

Co do drugiej częsci twojego wywodu kolejna bzdura. Po pierwsze poznaj kto stał się jezusem chrystusem. To był terrorysta, Jan z Gamali. Po drugie pomagali za co? Za majątki przynoszone im i składane do stóp. Czyli nie za swoje. Z jakiego powodu to robili? Aby móc tak jak mojżesz ale już w subtelny sposób na tym zbudować kapitał koscioła.

Dajesz sie nabierać na piekne frazesy a nawet ich nie zbadasz: https://www.poganin.eu/antyteizm/don-chrystus oraz https://www.poganin.eu/antyteizm/religia-czyli-wyzysk . 

Poza tym skoro wierzszy w to, że postepowanie chrzescijan jest dalekie od ich nauki, a faktem jest ze chrześcijanie dokonali największej zagłady ludzkości w imie chrzescijanstwa w dziejach to moge zapytac, co jest z wami nie tak?

Po drugie jeśli wychwalasz stricte chrzescijaństwo, które to systemowo popiera niewolnictwo to co jest z tobą nie tak.

Nawet jak chcesz odrzucić stary testament czego chrześcijanin nie moze robić bo musiałby oderwać się od dekalogu to i tak nauki płynące z nowego testamentu są obrzydliwe.

Możesz sobie wymyślać bzdety ale zarówno treść doktryny chrześcijańskiej oraz fakty historyczne czynią tą religię i tego boga najbardziej zbrodniczą. I to jest fakt.

Czas może jednak abys dowiedzial się coś o swojej religii, a nie gadał farmazony jak każdy broniący wiary o swoim "widzimisie" wyssanym z palca albo od ksiedza którego rolą jest utrzymanie w tej głupocie. Nieco historii? https://www.poganin.eu/antyteizm/jezus-chrystus-czyli-mitra.

Reasumując gdyż możesz nie wyciągnać z treści subtelnego przesłania. Chrześcijaństwo o którym piszesz to frazeologia, slogany, pierdolenie. Zupełnie sprzeczne z postępowaniem chrzescijan w codzienności i historii.

-Uważam, że masz swój problem. Stary testament faktycznie brzmi niezrozumiale dla większości zainteresowanych ale można szukać drogi w teologicznych naukach. Słowo za słowo nie prowadzi do sensownych dyskusji, szczególnie w takich przypadkach. Czytanie Pisma Świętego w celu "zaginania" innych jest dla mnie błędną drogą.
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami. Nazywasz bzdurą najczystszą formę pomagania - (świeccy naśladowcy św.Franciszka , zwykli ludzie, wolontariusze) Nic o nich nie słychać, bo nie czynią tego dla poklasku. To, że czegoś nie wiesz lub nie widzisz to nie oznacza, że tego nie ma.
Działasz jednostronnie i nie zależy Ci na byciu obiektywnym. W innym filmie krytykujesz otwarte Kościoły, bo rzekomo są źródłem rozprzestrzeniania się wirusa. Nic nie wspominasz np : o zakładach produkcyjnych, które zatrudniają po kilka tysięcy osób - więc chyba wirus jest dobrym powodem aby popsioczyć z innej strony.
Nie każdy wytatuowany człowiek jest kryminalistą :) trzeba mieć tego świadomość i nie tylko tego.
Zdrowia życzę!

- nazywam rzeczy po imieniu. Zabicie ludzi przez apostołów ponieważ nie oddali całej kasy jest po prostu morderstwem i nie potrzebuje pomocy (wykładni) teologa by umieć to ocenić. Jestem wolny od manipulacji kapłana i teologa i dlatego umiem to ocenić. Nic ponadto. Co do zakładów produkcyjnych czy sklepów to litości. nie widze związku. ludzie chcą pracować bo musza mieć pieniądze na zywność. Jeśli nie widzisz różnicy między systemowym nagabywaniem ludzi do zbiorowych spotkań w celu zabobonu, a chodzeniu po żywność czy zarabianiu na nią to dlatego, że jej nie zobaczysz. PS. żadnego "przepraszam" po tym jak arogancko stwierdziłeś abym pokazał ci w którym miejscu bóg każę zabijac? Pokazałem. Pokazałem też w którym miejscu zabija i co? I nic?

Co do waszych świętych i osobistości to pozwól, że przez grzeczność nie zacznę klnąć. Tak, znam wasze wielkie postacie kościoła katolickiego. Matka terasa najbardziej znana współczesna święta pomagała dzieciom umrzeć i zostać sprzedanym. To morderczyni i handlarka dziećmi. Wojtyła, ukrywający i broniący pedofilów. Papieże inkwizytorzy. inni święci zabijający i torturujący ludzi. Znam historię. Polską również gdy gościa który zabijał prawosławnych po Uni brzeskiej Jozafata Kuncewicza polski papież określił mianem " posłańca pokoju. I ten gośc jest świętem. taki to właśnie pokój niesie chrześcijaństwo i kościół katolicki od zarania istnienia po dziś dzień. 

Wszystkie domy opieki, którymi rządzą zakkonnice to niemal piekła dla dzieci. To, że jacyś zbłakani ludzie nie poznajac się na tej doktrynie coś tam w niej robią pozytywnego nie jest w stanie nawet ruszyć szali ze zbrodniami kościoła w imieniu chrześcijaństwa. To fasada dla naiwnych i niedowidzących.

I na tym kończymi z frazeologią wiernego i wierzącego. jak będziesz chciał wiedzieć zamiast wierzyć to wróć.

 

Privacy preferences
__cookiemgr_infotext__

Privacy declaration

Show details
Our webpage stores data on your device (cookies and browser's storages) to identify your session and achieve basic platform functionality, browsing experience and security.
__cookietype_func__

Zaloguj się