nie zabijaj

«Zabijajcie każdego z waszych ludzi(...) Ujrzawszy to kapłan chwycił w rękę włócznię, opuścił zgromadzenie, poszedł za Izraelitą do komory namiotu i przebił ich obydwoje, mężczyznę Izraelitę i kobietę - przez jej łono.

I ustała plaga wśród Izraelitów. Zginęło ich wtedy dwadzieścia cztery tysiące.

Mówił znowu Pan do Mojżesza: «Pinchas, odwrócił mój gniew od Izraelitów, gdyż zapłonął pośród nich zazdrością. Dlatego nie wytraciłem zupełnie Izraelitów w mojej zazdrości. 

Oznajmij więc: Oto Ja zawieram z nim przymierze pokoju. Będzie to dla niego i dla jego potomstwa po nim przymierze, które mu zapewni kapłaństwo na wieki, ponieważ okazał się zazdrosnym o swego Boga i dokonał przebłagania w imieniu Izraelitów».

(...)«Jak z wrogiem obchodź się z Madianitami i wyniszcz ich."

(Stary Testament, Księga Liczb, rozdział 25)

 

Okropność tego zapisu aż dudn i echem. Gniew rzecz jasna gniewnego, a wręcz psychopatycznego boga odwraca albo swąd spalonych ciał zwierząt, którą bóg nazywa miła wonią albo holocaust na innych narodach. 

Zresztą taka była jego idea, czynienia holocaustu dalekim i pobliskim narodom, z małą tylko różnicą.

Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 20 - 13 Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. 14 Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. 15 Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów. 16 Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.

 

Omówienie tych zagadnień znajdziecie w linkach moich materiaów na końcu. Tutaj chciałem tyko krótko i treściwie.

Otóż, ten wielki bóg którego wyznajecie i do którego chcecie przyłączyć całą rzeszę innowierców ogniem i mieczem jest zwyczajnym degeneratem. Aby chcieć tego boga musiałbym i ja stać się degeneratem.

Macie w swojej doktrynie patetyczne "nie zabijaj" uznając te dwa słowa jako te wyjątkowe w skali świata.

Otóż owo "nie zabijaj" nie jest nie tylko wyjątkowe ale nawet nie jest waszego autorstwa.

To parafraza z Egipskiej Księgi Umarłych i ze spowiedzi "nie zabijałem". Jak zresztą wszystko. Chrześcijaństwo jest plagiatem w każdym zakresie za wyjątkiem systemowego popierania niewolnictwa. To jest w chrześcijaństwie unikalne i własne.

 

Wróćmy jednak do tej wyjątkowej deklaracji, którą uważacie za wielki patetyzm.

Bóg z Mojżeszem aż 40 dni ustala 613 zasad postępowania. Dziesięć z nich uznaje za tak ważne aby wypisać je na kamiennych tablicach jako dekalog. 

I znajduje się tam między innymi owo pompatyczne "nie zabijaj"

Bóg mówi to raz. Tylko i wyłącznie w tym momencie. Więc Biblia "nie zabijaj" mówi raz. Tylko raz!

Ile natomiast razy biblia mówi "zabijaj"? Dokładnie w kanonie tych 613 zasad postępowania i klątw?

Ani razu? Nie. Też raz? Również nie.

Biblia tak jak "nie zabijaj" -mówiąc to raz- obok tego "zabijaj" mówi 28 (dwadzieścia osiem) razy.

 

Czy to właściwy moment aby wam powiedzieć, iż z taką proporcją możecie to swoje "nie zabijaj" już ostatecznie włożyć między frazesy i razem z nimi zapakować je sobie w dupe?

Nie będzie już przyzwoicie wspominać nawet o tym, iż po owym wielkim, najwyższym, najbardziej wzniosłym w waszej religii i u waszego ułomnego boga "nie zabijaj" ten sam bóg nakazał mojżeszowi zabić część swoich ludzi. Tuż po tym jak kończyli ową 40 dniową debatę. Dwóch imbecyli i degeneratów; bóg chrześcijańskiego monoteizmu i wielki prorok chrześcijaństwa 40 dni ustalali coś co rozgarniętemu człowiekowi zajęłoby co najwyżej dwa. I nie wymyslili ani nic mądrego ani nic dobrego.

 

"Mojżesz zaś zszedł z góry z dwiema tablicami Świadectwa w swym ręku, a tablice były zapisane na obu stronach, zapisane na jednej i na drugiej stronie. Tablice te były dziełem Bożym, a pismo na nich było pismem Boga, wyrytym na tablicach.
(...) «Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów. Mojżesz powiedział wówczas do nich: «Poświęciliście ręce dla Pana, ponieważ każdy z was był przeciw swojemu synowi, przeciw swemu bratu. Oby Pan użyczył wam dzisiaj błogosławieństwa!»" (Księga Wyjścia, rozdział 32)

 

Biblia poucza nas więc jeden, jedyny raz abyśmy zgodnie z nakazem boga nie zabijali. Natomiast abyśmy zabijali zgodnie z tym nakazem mówi nam w 28 przypadkach. To ile razy mówi bóg i kapłani "zabijaj" i robią to ciężko zliczyć. W zasadzie to główna działalność boga i kapłanów w biblii. Zabijanie.

Tego typu oświadczenia boga stoją w przenajświętszej księdze waszej "wartościowej" religii na porządku dziennym.

"lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły" (Księga Samuela, rozdział 15)

Jednym z najważniejszych, głównych i pierwszych wskazań tego samego boga jest również oświadczenie "Krwi moich ofiar nie powinieneś składać razem z kwaszonym chlebem" (Księga Wyjścia, Rozdzial 34) Takie to priorytety ma ten bóg jakiego głosicie mi jako tego najwortościowszego. Krew jego ofiar!

Przy czym ani razu w całej Bibli nie mówi on "bądż dobry" Na taki pomysł nie wpada, za to bardzo ściśle ustala każdą kwestie społeczną jak i podarunkową oraz przemocową. 

Jahwe to tak wielki sercem bóg, iż po tym jak wyłudza od swoich barwione skóry, złoto, brąz, kamienie czerwone, kadziła i wiele, wiele innych precyzuje jaki ma gust kulinarny, a raczej sadystyczny.

"Jeśli kto z was zechce złożyć dar z bydląt dla Pana, niech złoży go albo z cielców, albo z mniejszego bydła." (Księga Kapłańska, rozdział 1) 

Zresztą Księga Kapłańska waszej przenajświętszej księgi zaczyna się od działu "ofiary". Takiego wybraliście sobie boga. Chcącego ofiar. I to wskazuje wprost jakim degeneratem jest kapłan waszej religii.

"To jest całopalenie, ofiara spalana, miła woń dla Pana(...)To jest najświętsza część z ofiar spalanych dla Pana."

Owa miła woń dla Pana pojawia się już od Noego i towarzyszy nam przez cały Stary Testament. Miliardy niewinnych stworzeń zarżniętych ręką człowieka dla zadowolenia boga. Ludzki degenerat karmi boskiego degenerata.

I bardzo ważny jest aby Ogień nieustanny będzie płonąć na ołtarzu - nigdy nie będzie wygasać! (Ksiega Kapłańska, rozdział 6)

To są mądrosci boga. Żadne tam bądż dobry, miej umiar, nie bądż krwiożerczy i głupi aby składać dla jakiegoś boga ofiary.

Nie odbieraj życia.

 

Wróćmy jednak do Księgi Wyjścia, rozdział 20 i tego wielkiego orzeczenia, jakie z patetyzmem powołujecie chcąc wartościować swoja religię. 13 Nie będziesz zabijał.

 

To takie oczywiste w każdej, nawet dzikiej grupie. Izraelici aby to przestrzegać potrzebują do tego sankcji boga. Dzikie ludy niedostępnej amazonii przestrzegały tej podstawowej funkcji społecznej nie mając do dyspozycji ani jednej księgi. Bez tego społeczeństwo nie istnieje.
Ponadto u Izraelitów to przykazanie skierowane jest wobec bliźniego. Każdego innego zabijają oraz jak będzie widać już wkrótce, zabiją też kamieniami swojego za choćby zbieranie drewna w szabat.

Ale na wypadek gdyby wkurzyli się na Mojżesza czy Aaraona to niech czasem go nie zabijają. No i innych gdyż mniejsza populacja to mniej darów.
Jednak prawo boskie w prymitywnym człowieku to tylko frazes mający służyć ochronie tych, którzy to prawo stanowią.

 

Tym jest chrześcijaństywo. Frazeologią. I nie jest to spekulacja lecz fakt.

Bóg mówi raz "nie zabijaj" obok kilkadziesiąt razy "zabijaj", a sama cała biblia jest jedną wielką rzeżnią na wszelkich ludach. Holocaustem w boskim wykonaniu.

 

Ponadto patrząc na to z perspektywy dnia dzisiejszego i na hisotorię chrześcijaństwa mamy więc ową doktrynę z jej wielkim "nie zabijaj". Przy czym w imieniu tej doktryny zabito największą ilośc ludzi w dziejach. To chrześcijanie przodują w ilościach popełnionych mordów. 

Więc biorąc pod uwagę zarówno treść Biblii jak i fakty historyczne dysproporcja jest uzasadniona i kapłani wiedzą doskonale na czym polega ta doktryna. Gdy bóg mówi Ci "nie zabijaj" tylko raz, a w dwudziestu ośmiu przypadkach nakazuje zabijać co prowadzi do tego, że możesz w zasadzie zabić każdego i niemal za wszystko to mamy własnie ów bilans jako wynik boskich nakazów.

I tym jest własnie religia chrześcijańska; holocaustem wobec ludzi i zwierząt.

 

 

Zatem.

Księga Wyjścia, rozdział 20 - Nie zabijaj.

Obok tego:

Księga Kapłańska:

- każdego który złorzeczy ojcu lub matce (rozdział 20, wers 9)
- cudzołożników (rozdzial 20, wers 10)
- kochanka żony swego ojca i odsłaniającego nagość ojca (rozdział 20,wers 11)
- kochanka synowej (rozdzial 20, wers 12)
- homoseksualistów (rozdzial 20, wers 13)
- biorącego za żonę matkę i córkę (rozdzial 20, wers 14)
- zoofila; biedne, niewinne zwierzę też (rozdzial 20, wers 15-16)
- poglądajacych nagość swej rodziny czyli można by rzec nudystów (rozdzial 20, wers 17)
- wróżki (rozdział 20, wers 27)
- blużnierców (rozdział 24, wers 14)
- każdego kto przeklina boga (rozdzial 24, wers 16)
- zabić każdego kto zabije kogokolwiek (rozdział 24, wers 17)

- córkę kapłana sypiającą z mężczyzną. Będzie spalona w ogniu. (rozdział 21, wers 9)
Księga Wyjścia:
- dziecko które złorzeczy rodzicom (rozdział 21, wers 17)
- czarownice (rozdział 22, wers 17)
- pracujących w szabat (rozdział 31, wers 15)
Księga Ezechiela:
- każdego kto zgrzeszył (rozdział 18, wers 4)
Księga Liczb:
- obcych zbliżajacych się do świątyni (rozdział 1, wers 51)
- wyznawców innych bogów(rozdział 25, wers 1 do 9)
Księga Zachariasza
- fałszywego proroka (rozdział 13, wers 3)
1 Księga Samuela
- ciekawskich (rozdział 6, wers 19)
Księga Izajasza
- synów grzeszników ( rozdzial 14, wers 21)
Księga Powtórzonego Prawa
- niewolników wojennych (rozdział 20, wers 13)
- cudzoziemców czyli nie Izraeilitów (rozdział 20, wers 16)
- krnąbrne dzieci (rozdział 21, wers 20-21)
- kobietę, która nie okazała się dziewicą (rozdział 22, wers 21)

- zgwałconą dziewczynę, która nie krzyczała zbyt głośno (rozdział 22, wers 23)

 

Bóg jak widać to orędownik i miłośnik zabijania. Każdy kto czci tego boga akceptuje to.

 

Komuś dziś może wydac się to zmierzchem prymitywnych czasów ale nic bardziej błędnego.

W zeszłym roku w Polsce zarówno Ministerwstwo Sprawiedliwości jak i episkopat broniło człowieka zwolnionego z Ikei, który opowiadał się za zabijaniem homoseksualistów, zgodnie z przepisami biblii.

(https://www.poganin.eu/antyteizm/antyteizm)

 

Po dziś dzień w Nigerii zabija tortutuje się i zabija dzieci wykonując jeden z nakazów boga "nie pozwolisz żyć czarownicy".

To wszystko dzieje się właśnie zgodnie z morlanością boską i wolą boga chrześcijańskiego.(https://www.poganin.eu/antyteizm/wypatrosz-dla-mnie-synka)

 

Moralność chrześcijańska i chrześcijański bóg zamykają się w jednym choćby zdaniu. ; Księga Ezdrasza, Rozdział 6

"Sprawa domu Bożego w Jerozolimie: Dom ten ma być odbudowany jako miejsce dla zabijających ofiary krwawe i dla składających Bogu ofiary spalane.(...)9 A jeśli potrzeba też cielców, baranów i jagniąt na całopalenia dla Boga niebios  (...) ma im to być niechybnie co dzień dostarczane.

Bóg mówi: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości!  Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! (Księga Ezechiela, rozdział 9)

I to nazywacie cywilizacją.

 

https://www.poganin.eu/antyteizm/degenerat

 

https://www.poganin.eu/antyteizm/bog-elizabeth-czyli-bas-o-ogrodzie

 

https://www.poganin.eu/antyteizm/prawdziwy-symbol-chrzec59bcijanstwa

 

 

 

 

Privacy preferences
__cookiemgr_infotext__

Privacy declaration

Show details
Our webpage stores data on your device (cookies and browser's storages) to identify your session and achieve basic platform functionality, browsing experience and security.
__cookietype_func__

Zaloguj się